Лактобай

Лактобай випускають розфасованим по 5 г в одноразових пластикових Ін'єктори, упакованих по 24 штуки в картонні коробки з інструкцією із застосування препарату. Кожен ін'єктор містить 200 мг натрієвої солі клоксациліну і 75 мг натрієвої солі ампіциліну. Кожну первинну і вторинну упаковку маркують із зазначенням російською мовою організації-виробника, її адреси та товарного знака, назви і призначення, кількості в Ін'єктори (на вторинній упаковці також кількості ін'єкторів в коробці), найменування і змісту діючих речовин, способу застосування, номера серії , дати виготовлення, терміну придатності, умов зберігання та напису «Для тварин».

Фармакологічні властивості:
Входить до складу лікарського засобу Лактобай комбінація напівсинтетичних пеніцилінів - ампіциліну і клоксациліну забезпечує широкий спектр антимікробної дії відносно найбільш часто виділяються при маститі мікроорганізмів стафиллококков (S. aureus), включаючи стійких до пеніциліну, стрептококів (S. agalactiae, S. uberis, S. dysagalactiae), коринебактерій (Corynebacterium pyogenes), ешерихій (E. coli). Механізм дії антибіотиків полягає в інгібуванні транспептидази і карбоксипептидази, що перешкоджає синтезу клітинної стінки бактерій, призводить до осмотичного дисбалансу у бактерій і їх загибелі.
Лактобай за ступенем впливу на організм відноситься до малонебезпечних речовин (4 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76) у рекомендованих дозах не чинить місцево-подразнюючої дії на тканини молочної залози.

ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ:
Лактобай призначають для лікування маститу бактеріальної етіології у корів в період лактації.
Перед застосуванням лактоба молоко (секрет) з хворих чвертей вимені видоюють і утилізують, сосок обробляють дезинфікуючим розчином, потім в канал соска вводять канюлю ін'єктора і обережно видавлюють вміст. Після цього канюлю витягають, верхівку соска перетискають пальцями на 1-2 хвилини і злегка масажують сосок знизу вгору для кращого розподілу лікарського засобу. Введення лікарського засобу в уражену чверть вимені проводять у разовій дозі 5 г (1 ін'єктор) трикратно з інтервалом 12 годин.
Застосування лактоба не виключає використання інших лікарських засобів для тварин, крім коштів для інтерцістернального введення.
Лактобай, як правило, не викликає побічних явищ і ускладнень у корів. При підвищеній індивідуальній чутливості тварин до антибіотиків пеніцилінового ряду і появі ознак алергії, застосування лактоба припиняють і тваринам призначають антигістамінні засоби.

Особливості застосування:
У харчових цілях молоко може бути використано не раніше, ніж через 72 години після останнього введення лактоба. Молоко, отримане від корів у період лікування і протягом 72 години після останнього введення лікарського засобу, із здорових чвертей вимені після кип'ятіння дозволяється використовувати в корм тваринам; молоко з хворих чвертей вимені знезаражують і утилізують.
Забій тварин на м'ясо дозволяється не раніше, ніж через 7 діб після останнього застосування лактоба. М'ясо тварин, вимушено убитих до закінчення зазначеного терміну, може бути використано для виробництва м'ясо-кісткового борошна.

ЗАХОДИ ОСОБИСТОГО ПРОФІЛАКТИКИ:
При роботі з лікарським засобом Лактобай слід дотримуватися загальні правила особистої гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з лікарськими засобами для тварин.
Порожні ін'єктори з-під лікарського засобу забороняється використовувати в побутових цілях.
Лактобай слід зберігати в місцях, недоступних для дітей і тварин.

Зберігати:
Зберігають Лактобай з пересторогою (список Б) при температурі від 5 до 25 ºC в сухому, захищеному від прямих сонячних променів місці. Термін придатності при дотриманні умов зберігання - 2 роки з дня виготовлення. Лактобай після закінчення терміну придатності не повинен застосовуватися.

© Використанні матеріалів можливе тільки при наявності ссилки на vetasan.ua