Дектомакс (DECTOMAX)

За зовнішнім виглядом Дектомакс являє стерильний розчин, безбарвний або блідо-жовтого кольору.
Дектомакс випускають розфасованим в темні скляні флакони об'ємом 50 см3 і 500 см3 закупорені гумовими пробками, укріпленими алюмінієвими ковпачками. Кожен флакон упаковують в пластиковий контейнер, який маркують з зазначенням: назви і призначення лікарського засобу, найменування та вмісту діючої речовини, назви організації-виробника, її адреси і товарного знака, умов зберігання, серії та терміну придатності препарату, номери державної реєстрації та інформації про підтвердження відповідності, написів «Для тварин» і «Стерильно» і постачають інструкцією по застосуванню російською мовою.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ Дектомакс – протипаразитарний препарат широкого спектру дії. Одноразове введення препарату надійно захищає тварин від нематод, комах і кліщів.
Дорамектин, зв'язуючись з рецепторами клітин м'язової і нервової тканини паразитів, збільшує проникність мембран для іонів хлору, що призводить до блокади електричної активності нервових і м'язових клітин нематод і членистоногих, їх паралічу і загибелі. У ссавців ці рецептори локалізовані тільки в центральній нервовій системі, а дорамектин не проникає через гематоенцефалічний бар'єр, тому у рекомендованих дозах препарат безпечний для ссавців. ЛД50 Дектомакса для мишей при пероральному введенні становить 2000 мг/кг. Препарт в рекомендованих дозах не має мутагенну, тератогенну і ембріотоксичну дію.
Дектомакс легко резорбується з місця введення, діє з високою ефективністю і не робить негативного впливу на організм тварини.
Фармакокінетичні властивості дорамектина забезпечують тривале збереження терапевтичних концентрацій препарату в крові тварин і захист їх від паразитарних захворювань та реінвазії протягом тривалого часу ( до 28 днів).

ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ Дектомакс призначають великій рогатій худобі, вівцям і свиням для лікування і профілактики захворювань, що викликаються нематодами шлунково-кишкового тракту, легень, підшкірної клітковини, слізних проток, личинками підшкірних і носоглоткових оводів, личинками мух, блохами, вошами, коростяний і іксодовими кліщами.

Великій рогатій худобі Дектомакс застосовують при захворюваннях, що викликаються:
-нематодами шлунково-кишкового тракту (статевозрілі та личинки); Ostertagia ostertagi), Ostertagia lyrata, Haemonchus contortus, Haemonchus placei, Haemonchus similis, Trichostrongylus axei, Trichostrongylus colubriformis, Trichostrongylus longispicularis, Mecistocirrus digitatus, Cooperia oncophora), Cooperia pectinata, Cooperia punctata, Cooperia spatulata, Cooperia sumabada (синонім Mcmasteri), Nematodirus helvetianus, Nematodirus spathiger, Bunostomum phlebotomum, Strongyloides papillosus, Oesophagostomum radiatum, Trichocephalus discolor, Trichocephalus ovis;
-легеневими нематодами (статевозрілі та личинки): Diсtyocaulus viviparus.
-нематодами слізних проток: Thelazia spp.
-підшкірними нематодами: Parafilaria bovicola.
-личинками підшкірних і носоглоткових оводів: Hypoderma bovis, Hypoderma lineatum, Dermatobia hominis.
-паразитичними стадіями Cochliomyia hominovorax, Chrysomyia bezziani.
-вошами:: Haematopinus eurystemus, Linognathus vituli, Solenopotes capillatus
-коростяний кліщ: Psoroptes bovis, Psoroptes ovis, Sarcoptes scabiei, Chorioptes bovis
-іксодовими кліщами: Boophilus microplus, Ornithodoros spp.

Дектомакс застосовують також для боротьби з Damalinia bovis і Haematobia irritans
Вівцям Дектомакс застосовують при захворюваннях, що викликаються:
-нематодами шлунково-кишкового тракту — Ostertagia (Teladorsagia) circumcincta (статевозрілі та личинки), Haemonchus contortus (статевозрілі та личинки), Trichostrongilus axei (статевозрілі та личинки), T. colubriformis (статевозрілі та личинки), T. vitrinus (статевозрілі та личинки), Cooperia curticei (личинки), C. oncophora (статевозрілі та личинки), Oesophagostomum venulosum (статевозрілі), Nematodirus spp. (статевозрілі та личинки) -ингибированными личинками Ostertagia (Teladorsagia) circumcincta, включаючи резистентні до похідних бензимідазолу.
-легеневими гельмінтами - Dictyocaulus filaria.
-коростяний кліщ - Psoroptes ovis.
-личинками носоглоточного овода: Oestrus ovis.

Свиням Дектомакс застосовують при захворюваннях, що викликаються:
-нематодами шлунково-кишкового тракту (дорослі і личинки):
Hyostrongylus rubidus, Ascaris suum, Strongyloides ransomi (статевозрілі), Oesophagostomum dentatum, Oesophagostomum quadrispinulatum, Trichocephalus suis.
-легеневими нематодами (статевозрілі): Metastrongylus spp.
-нирковими нематодами (статевозрілі): Stephanurus dentatus.
-вошами:: Haematopinus suis.
-коростяний кліщ: Sarcoptes scabiei.

Дектомакс вводять одноразово великій рогатій худобі і вівцям внутрішньом'язово або підшкірно. Свиням — тільки внутрішньом'язово. Вводити препарат слід з дотриманням правил асептики, використовуючи сухі стерильні шприци та голки.
Великій рогатій худобі препарат вводять в область шиї в дозі — 0,2 мг дорамектина на 1 кг маси, що відповідає 1 мл розчину дектомакса на 50 кг маси тварини.

© Використанні матеріалів можливе тільки при наявності ссилки на vetasan.ua