Альфакокс 5%

Фармакологiчнi властивості

АТСvet QP51A, препарати проти протозойних інфекцій (QP51AJ01, толтразурил)

Діюча речовина препарату Альфакокс, толтразурил, - синтетична речовина із групи триазинтріону. Препарат має широкий спектр еймеріоцидної дії, виявляє згубну дію щодо еймерій: Eimeria tenella, Е. necatrix, Е. maxima, Е. acervulina, Е. brunetti і Е. mitis у курей; Eimeria adenoides, Е. gallopavonis і Е. meleagrimitis у індиків, а також проти E. anseris і E. truncata у гусей та еймерій інших видів тварин. Препарат згубно діє на еймерії на всіх стадіях внутрішньоклітинного розвитку, у т.ч. стійких до інших антикокцидійних препаратів. Толтразурил порушує процеси поділу ядер чим пошкоджує клітинні мембрани еймерій, що призводить до різкого зниження поділу і загибелі одноклітинних організмів еймерій.

Препарат ефективний також проти токсоплазм і саркоцист.

Толтразурил виявляє швидку і тривалу еймеріоцидну дію, виводиться з організму, в основному, в незміненому виді, а також у вигляді метаболітів з фекаліями та сечею. Препарат сумісний із кормовими добавками та вітамінами; не перешкоджає виробленню імунітету проти еймеріозу.

Застосування

Лікування еймеріозів свійської птиці (бройлери, курчата, кури, індики, гуси, качки), хутрових звірів, кролів при клінічних ознаках захворювання або при досягненні критичного рівня вмісту еймерій у підстилці (більше 10 тис./г).

Дозування

Птиці доза толтразурилу становить 7 мг/кг маси тіла птиці на добу, препарат Альфакокс задають перорально з питною водою у наступних дозах:

1 мл/1 л питної води (25 мг толтразурилу/л води) впродовж 48 годин або 3 мл/1 л питної води (75 мг толтразурилу/л води) впродовж 8 годин.

Протягом курсу лікування розчин з препаратом використовують як єдине джерело питної води.

За необхідності курс лікування птиці повторюють через 5 діб. Схема лікування молодняку птиці, яка передбачає застосування препарату на 10-11-у, 14-15-у та 18-19-у доби життя, забезпечує високу клінічну ефективність лікування еймеріозу.

Хутровим звірам та кролям препарат Альфакокс задають перорально у вигляді 0,5 % водного розчину двічі протягом двох діб з інтервалом 5 діб. Протягом курсу лікування розчин з препаратом використовують як єдине джерело питної води.

Собакам при саркоцистозі препарат задають перорально у дозі 0,012 мл /кг маси тіла (0,3 мг толтразурилу/кг маси тіла) один раз на добу протягом 3 діб.

Протипоказання

Не застосовувати курям-несучкам.

Не застосовувати тваринам при порушенні функції нирок та печінки.

Застереження

Забій птиці на м'ясо дозволяється через 8 діб після останнього застосування препарату. До зазначеного терміну м'ясо згодовують непродуктивним тваринам або утилізують залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Не використовувати для розведення препарату оцинковані або іржаві ємності.

Не змішувати з розчинами, що мають кислу реакцію.

При появі осаду розчин перед використанням перемішати.

Форма випуску

Скляні ампули по 1, 2 мл, флакони під алюмінієву обкатку по 3, 5 та 10 мл, пластикові флакони по 100 та 200 мл, пластикові пляшки та каністри по 1 і 5 л.

Зберiгання

Сухе темне недоступне для дітей місце за температури від 5 до 25°С.

Термiн придатності - 3 роки, у скляних ампулах та флаконах під закатку - 4 роки; після першого відкриття - 30 діб; після розчинення у питній воді - 48 годин.

© Використанні матеріалів можливе тільки при наявності ссилки на vetasan.ua