Енроксіл5%

Фармакологічні властивості: Енрофлоксацин відноситься до групи фторхінолонів і має протимікробну дію відносно грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, включаючи штами Escherichia spp., Salmonella spp., Pasteurella spp., Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Klebsiella spp., Pseudomonas spp., Bordetella spp ., Campylobacter spp., Corynebacterium spp., Proteus spp., Listeria spp., Clostridium spp., Actinobacillus spp., Mycoplasma spp., Haemophilus spp. Механізм дії препарату заснований на здатності його інгібувати активність ферменту гірази, який бере участь в процесі реплікації спіралі ДНК в ядрі бактеріальної клітини. Препарат добре всмоктується з місця ін'єкції і проникає в усі органи і тканини організму. Максимальна концентрація енрофлоксацину в плазмі крові досягається через 1 - 1,5 год. І зберігається протягом 6 год., Терапевтична - 24 год. Виводиться препарат в основному в незміненому вигляді з сечею і жовчю. За ступенем впливу на організм теплокровних тварин препарат належить до малонебезпечних речовин і в рекомендованих дозах не чинить місцевоподразнюючої, резорбтивно-токсичного, алергізуючої та сенсибілізуючої дії.

Показання: Призначають великій рогатій худобі і свиням в комплексній терапії бактеріальних інфекцій, викликаних мікроорганізмами, чутливими до енрофлоксацину, в тому числі колібактеріозу, сальмонельозу, атрофічного риніту, стрептококозу, мікоплазмозу, синдрому метрит-мастит-агалактії, ензоотичну пневмонії.

ДОЗИ І СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ: Енроксіл 5% застосовують великій рогатій худобі підшкірно, свиням - внутрішньом'язово один раз на добу протягом 2 - 3 днів у дозі 0,5 мл на 10 кг маси тварини (2,5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тварини по ДВ ). При сальмонеллезах і інфекціях дихальних шляхів Енроксіл 10% вводять в дозі 1 мл на 10 кг маси тварини (5 мг енрофлоксацину на 1 кг маси тварини по ДВ) протягом 5 днів. Великій рогатій худобі не рекомендується вводити в одне місце більше 5 мл, свиням - понад 2,5 мл препарату.
Побічна дія У деяких випадках при підвищеній індивідуальній чутливості до компонентів препарату або порушенні порядку прийому і дозування можуть спостерігатися алергічні реакції, зміна апетиту та діарея. При появі зазначених ознак застосування препарату слід припинити.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату: Не рекомендується застосовувати препарат дійного стада, зважаючи накопичення енрофлоксацину в молоці, а також вагітним тваринам і при захворюваннях печінки і нирок. Препарат не сумісний з антибіотиками тетрациклінами, макролідами і левоміцетином.

Особливості застосування: Маніпуляції з препаратом слід проводити з суворим дотриманням правил асептики і антисептики, не допускати контамінації препарату. Препарат з вичерпаним терміном придатності, при наявності механічних домішок і помутніння підлягає обов'язковій вибракування та утилізації. Для кожної тварини використовують індивідуальні стерильні голки. Забій тварин на м'ясо дозволяється через 14 діб після останнього застосування препарату. М'ясо і субпродукти тварин, вимушено убитих до закінчення зазначеного терміну, можуть бути використані в корм хутровим звірам або для виробництва м'ясо-кісткового борошна.

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей та тварин місці, окремо від харчових продуктів і кормів при температурі від 5 до 25 ° С. Термін придатності - 3 роки.
Упаковка: флакон з темного скла по 100 мл
Виробник: КРКА, Словенія.

© Використанні матеріалів можливе тільки при наявності ссилки на vetasan.ua